Befejeződött gimnáziumunk 12.B osztályának érettségi vizsgája. Hatosztályos gimnazistáink a májusi írásbeli vizsgák után, ezen a héten csütörtökön és pénteken, szóban adtak számot tudásukról.
Félelemmel vegyes izgalommal várta ezt a nagy megmérettetést mindenki, még azok is, akik korábbi tanulmányaik során már előrehozott érettségi vizsgát tettek angol nyelvből.
A vizsgadrukkot leküzdve aztán hallhattunk sok színvonalas feleletet. Ezt jól tükrözi az is, hogy végül kilenc diákunk húsz tantárgyi dicséretet kapott. Név szerint Balog Balázs, Balogh Henrietta, Borbély Bence Zoltán, Farkas-Piskóty Máté, Futaki Tünde, Hőgye Kata, Molnár Mirabella, Szekeres Julianna Ivett és Tóth Krisztina Éva. A középszintű vizsgákkal párhuzamosan, a tavalyi és idei tanévben 10 tanulónk, több tantárgyból, emelt szintű érettségire is jelentkezett, hogy elérhessék továbbtanulási céljaikat. Ennek során jeles angol érettségijükkel középfokú nyelvvizsgát szereztek hatan: Balog Balázs, Balogh Henrietta, Bela Sára Lilla, Borbély Bence Zoltán, Farkas-Piskóty Máté és Molnár Mirabella. Mira emellett spanyol nyelvből is sikeres B2-es vizsgát tett idén.
Intézményünk a kiemelkedő teljesítményt elismerve mind a hat tanulót 10 000 forintos jutalomban részesítette. Iskolánk fenntartója, a Békési Református Egyházközség pedig a legeredményesebb érettségi vizsgát teljesítő diákot, Borbély Bence Zoltánt 100 000 forintos elismerésben részesítette, támogatva ezzel jövőbeli tanulmányi céljainak megvalósítását.
Az érettségi vizsgák lezárásával diákjaink életének egy meghatározó időszaka ért véget. Szívből kívánunk számukra sok sikert az előttük álló évekhez, és bízunk abban, hogy az intézményünkben megszerzett tudás, hitbéli és emberi értékek egész életük során elkísérik őket, biztos alapot és útmutatást nyújtva számukra.
Végezetül köszönetünket fejezzük ki a szülőknek a bizalomért, hogy gyermekeiket intézményünkre bízták, valamint azért a támogató együttműködésért, amellyel az elmúlt évek során végigkísérték közös munkánkat.